Joga Zdravý chrbát

Jemné, bezpečné a účinné cvičenie s dôrazom na súlad dychu a pohybu, ktorý vytvára priestor medzi stavcami chrbtice a tak zlepšuje jej celkový stav a schopnosť pohybu. Zbavte sa bolestí chrbta raz a navždy. CHCEM VEDIEŤ VIAC

O čom je kurz Joga Zdravý chrbát?

Chrbtica je pilierom nášho tela. Častokrát je vystavená nepriaznivým vplyvom. Sedavá práca, nesprávne držanie tela, jednostranná záťaž alebo nosenie detí či nákupov môžu spôsobovať nepríjemné bolesti chrbta. Cviky, ktoré sa na kurze naučíte ako aj jednotlivé zostavy sú zamerané na natiahnutie stuhnutých svalov chrbta a posilnenie svalového korzetu.

Okrem chrbtových svalov a posilneniu brušných svalov sa v lekciách venujeme sedacím svalom a natiahnutiu zadných stehenných svalov. Všetky tieto skupiny svalov sa aktívne zapájajú do držania tela. Pokiaľ sú však tieto svaly ochabnuté alebo skrátené preberajú ich funkciu okolité svaly, ktoré sa preťažujú a spôsobujú nám bolesti chrbta. Zdravý chrbát nie je len zdravá chrbtica, ale aj zdravé kĺby, silné a pružné svaly okolo kostí, ktoré sú pre našu chrbticu stabilnou oporou. Kurz je rozdelený do niekoľkých častí. Obsahuje lekciu na správne držanie tela a cviky, vďaka ktorým si upravíte postúru. Videá na krížovú, driekovú, hrudnú a krčnú chrbticu. Každá lekcia obsahuje posilňujúce, uvoľňujúce, naťahujúce a tzv. spinálne cviky. Všetky cviky majú svoju dôležitú úlohu. Uvoľňovacie cvičenia pomáhajú naťahovať a postupne uvoľňovať skrátené a stuhnuté svalstvo. Posilňovacie cvičenia zas pomáhajú predchádzať bolestiam a blokádam chrbtice tým, že posilňujú ochabnuté hlboké i povrchové svaly trupu a naprávajú držanie tela, panvy i hlavy. Spinálne cviky postupne zapájajú do činnosti a posilňujú svalové skupiny pozdĺž chrbtice, stavce sa dostávajú do správnej polohy a vykonáva sa reflexná automasáž.

Vďaka precvičovaniu týchto zostáv sa vaše telo naučí a zvykne na správne držanie tela, čo vám zaručí pocit pohody bez bolesti po celý deň.

Vo videách sú zakomponované výhradne cviky z jogy (upravené a modifikované), ktoré sú odporúčané a využívané fyzioterapeutmi.

Kurz je vhodný pre začiatočníkov ako aj pokročilých.

138 žien a mužov absolvovalo kurz jogy pre zdravý chrbát

a zbavili sa tak problémov s pohybovým aparátom.

Ako to funguje?

Na čo sa kurz joga pre zdravý chrbát zameriava a čo dokáže vo vašom živote zmeniť?

Ochrana chrbtice proti opotrebeniu

Pravidelné cvičenie jednotlivých cvikov z kurzu pomáha udržať zdravé platničky a chráni ich pred poškodením a tlakom na nervové zakončenia. Zároveň si posilníte hlboké svalstvo v oblasti vertebrálnych diskov a predídete tak ich opotrebeniu.

Zlepšenie držania tela a prevencia proti problémom s chrbticou

Už po niekoľkých opakovaniach jednotlívých cvikov a zostáv z kurzu si osvojíte správne držanie tela. Čím intenzívnejšie sa do kurzu pustíte, tým rýchlejšie pocítite a uvidíte zmeny na svojom tele. Vaše telo získa rovný chrbát a vzpriamené postavenie.

Odstránenie svalovej nerovnováhy a úprava funkcie svalov

Jedine cieleným a pravidelným cvičením vybraných cvikov dokážete eliminovať negatívne vplyvy pohybových vzorcov. Kurz vám dá účinný návod ako nastoliť rovnováhu v tele a podporiť samoliečiace procesy.

Posilnenie chrbta a zvýšenie jeho pružnosti

Vaša chrbtica je prirodzene pružná a takou aj zostane pokiaľ si denne venujete pár minút cvičenia pre zdravý chrbát.
473
ABSOLVENTOV KURZOV
37
ODUČENÝCH KURZOV
12
ROKOV SKÚSENOSTÍ

Vďaka joge pre zdravý chrbát

Osvojíte si správne držanie tela

Zbavíte sa napätia v oblasti krížov, lopatiek, ramien a krčnej chrbtice

Posilníte hlboké svalstvo v okolí chrbtice

Predídete migrénam

Zlepšíte vitalitu a obranyschopnosť vášho organizmu

Zabránite tuhnutiu chrbtice a vzniku reumatických zmien v kĺboch

Naučíte sa účinné cviky na uvoľnenie, stabilizovanie a posilnenie svalov krížovej, driekovej, hrudnej a krčnej chrbtice

Kurz Joga Zdravý chrbát obsahuje Guidebook a 10 lekcií + 1 Extra video (pri ročnom predplatnom)

Guidebook

je Váš sprievodca od A do Z celým kurzom. V guidebooku sú zhrnuté informácie o našej chrbtici, ako sa vyhnúť degeneračným zmenám a ako predchádzať bolestiam chrbta. Dozviete sa ako si správne pripraviť priestor na cvičenie a tiež ako postupovať cez jednotlivé videá.

1. Lekcia - Držanie tela

Správne držanie tela zohráva kľúčovú úlohu ako prevencia a náprava celkovej postúry. Vo videu sa naučíte účinné cviky, ktoré zlepšia celkový stav vašej chrbtice a vyrovnajú ju. Navyše si ukážeme korekciu držania tela, ktorú zvládnete aj samostatne za pomoci video inštrukcie.
(Nájdete aj ako samostatné video v sekcii Extra)

2. Lekcia - Krížová chrbtica

Vo videu vám predstavím 3 dôležité cviky na krížovú chrbticu. Naučíte sa ako ju uvoľniť, stabilizovať a posilniť, aby kríže už neboleli.

3. Lekcia - Joga na kríže

Krátke video, na ktoré si nájde čas úplné každý. Zostava cvikov zameraných na krížovú chrbticu.

4. Lekcia - Drieková chrbtica

V tejto lekcii sa naučíte 3 cviky. Cvik na uvoľnenie, cvik na stabilizovanie a cvik na posilnenie driekovej chrbtice.

5. Lekcia - Joga na driek

Lekcia jogy na driekovú chrbticu (10 min).
Príjemná a nenáročná zostava zameraná na driekovú chrbticu.

6. Lekcia - Hrudná chrbtica

Naučíte sa cviky na uvoľnenie, stabilizovanie a posilnenie hrudnej chrbtice.

7. Lekcia - Joga na hruď

Lekcia jogy na hrudnú chrbticu (10 min). V lekcii sa povenujeme hrudnej chrbtici. Po jej odcvičení budete cítiť príjemnú úľavu v hornej časti vášho chrbta.

8. Lekcia - Krčná chrbtica

Vo videu sa naučíte najlepšie cviky na uvoľnenie, stabilizovanie a posilnenie krčnej chrbtice.

9. Lekcia - Joga na krk

Lekcia jogy na krčnú chrbticu (10 min). Zacvičíte si krátku, zato veľmi účinnú lekciu zameranú na krčnú chrbticu.

10. Lekcia - Joga na chrbticu

Lekcia jogy pre zdravý chrbát (30 min)
Čaká vás ucelená zostava jogy pre zdravý chrbát, ktorá obsahuje všetky cviky, ktoré ste sa naučili v predošlých lekciách. Lekcia je zameraná na celý pohybový aparát.

Dekompresia chrbtice (pri predplatnom na rok)

Dôsledkom nesprávneho držania tela počas dňa vzniká kompresia jednotlivých stavcov a tým tlak na platničky, ktoré môžu nepríjemne dráždiť nervové zakončenia a tým nám spôsobovať diskomfort až nepríjemné bolesti. V tomto videu vám ukážeme niekoľko cvikov na dekompresiu celej chrbtice, ktoré vám poskytnú okamžitú úľavu od bolesti chrbta. (Nájdete aj ako samostatné video v sekcii Extra)

Vďaka pravidelnému cvičeniu predídete alebo sa natrvalo zbavíte bolesti chrbta.

Chcete nahliadnuť do vnútra kurzu?

145 minút jogy pre zdravý chrbát - guidebook - náprava držania tela - 4 inštruktážne videá zamerané na uvoľnenie, stabilizáciu a posilnenie jednotlivých častí chrbtice – 4 krátke lekcie jogy na krížovú, driekovú, hrudnú a krčnú chrbticu - ucelená zostava na celú chrbticu – dekompresia chrbtice

Čo o kurze hovoria absolventi

Ako ovplyvnila power joga absolventov kurzu

Martina

Martina M.

Ďakujem veľmi pekne. Už sa teším na cvičenie. Mia, chcem sa Vám poďakovať za vašu prácu, ste super cvičiteľka jógy, vďaka vašim cvičeniam mi prestali bolesti chrbtice, mám viac energie a vďaka jóge sa môj život stal lepším nielen po fyzickej, ale aj mentálnej stránke. Ešte raz ďakujem.

Krásne dni a všetko dobré.
Martina M.
janka_h

Janka H.

Na kurzjogyonline.sk som absolvovala kurz hormonálnej jogy. Cca rok sme sa snažili o bábätko avšak neúspešne. Na kurz ma prihlásili, lebo ma z času na čas bolievala hlava a tu bolesť som chcela nejako aspoň ako tak zmierniť a časom sa jej možno až zbaviť. No bola som skeptická lebo “prečo by mi môj problém mala zrovna joga vyriešiť”? Však cvičím vo fitku, pomerne zdravo žijem a sa stravujem… Ale cvičenia a dýchanie, ktoré okysličuje orgány, ktoré nikdy nemali kyslík?… Vo mne vzbudilo nádej… Výsledky sa dostavili ani nie do mesiaca od absolvovania kurzu hormonálnej jogy – hlava ma nebolí už cca 3. mesiac ? a to najlepšie na koniec – už cca 3 mesiace vo mne bije ❤️ malého človiečika. Nestať sa to mne a toto si čítať, tak tomu celému neverím. Noooo toto je naozaj môj skutočný príbeh ?. Mia aj naďalej rob čo robíš, lebo to dobre robíš ?.

Peta_S

Peťa S.

Čerstvo skončený kurz Power jógy = plná pozitívnych emócií, vedomostí a odhodlania pokračovať v zdokonaľovaní. Ďakujem ti Mia, že si mi ukázala “inú” duševnú cestu za lepšou verziou seba samej. Vrelo odporúčam nielen tento kurz ale aj hodiny online jógy každému, kto chce urobiť niečo pre svoje zdravie, či už telesné alebo duševné. Nájdete tu všetko, čo budete k tomu potrebovať. Namaste

sara_b

Sára B.

Veľmi mi to pomáha len tak ďalej .

Klaudia_C

Klaudia Č.

Děkuji mnohokrát za skvělej kurz, jsem začátečník, cvičím s Tebou od jara čím dál více nacházím ve cvičení zálibu. Každé ráno, se hned po probuzení těším na cvičení. Lekce jsou velmi milé a zvládnutelné i když už mi není dvacet. Tak právě proto mě udržují Tvé lekce aktivní. Namaste

maria_z

Mária Z.

S týmto kurzom som začínala :D. Veľmi sa mi páči ako vravíte aj kedy a ako dýchat. To pri iných cvičiteľkách chýba.

Cena online kurzu je od 19€

Zdá sa vám to za kurz veľa? Je to akoby ste išli na hodinovú masáž. Mnoho kurzov jogy pre zdravý chrbát ponúkaných v jogových štúdiách prevyšuje cenu nášho video kurzu. Výhodou oproti kurzu v jogovom štúdiu alebo na iných online stránkach je, že u nás máte neobmedzený prístup k videám a kurz vám ostáva prakticky nastálo. Žiadne limity, žiadne obmedzenia.

Možno vás napadajú tieto otázky:

Kurz je vhodný pre každého, aj úplných začiatočníkov v joge. Joga pre zdravý chrbát je nenáročné zato veľmi efektívne cvičenie pri bolestiach chrbta, problémoch s pohybovým aparátom alebo ako preventívne cvičenie.
Online kurz znamená, že po zakúpení kurzu dostanete prihlasovacie údaje do kurzu t.j. prihlasovacie meno a heslo, ktorým môžete pristupovať do kurzu. Na vašu adresu Vám fyzicky nebudú poslané žiadne pracovné materiály ako CD, DVD atď. Kurz je možné sledovať iba online, prostredníctvom Vášho internetového prehliadača.
Áno, kurz je spracovaný tak, aby ho zvládol aj začiatočník. Nie sú potrebné žiadne predchádzajúce skúsenosti s cvičením jogy ani s iným cvičením. Jednotlivé cviky sú podrobne vysvetlené.
Ku kurzu máte neobmedzený prístup na jeden rok od jeho zakúpenia.

Nenašli ste odpoveď?

Napíšte nám na info@kurzjogyonline.sk

Náš tím

Mio_profilovka_500x500

MÁRIO GAGO (MIO)

Inštruktor meditácie