Gravid joga

Ucelený súbor cvičení prispôsobený špecifickým potrebám budúcich mamičiek. Pripravte svoje telo aj myseľ na pôrod a nadchádzajúce materstvo! CHCEM VEDIEŤ VIAC

O čom je kurz gravid jogy?

Tehotenstvo je jedinečné obdobie v živote každej z nás, kedy sa v našom tele deje neskutočne veľa zmien, na fyzickej, ale aj emocionálnej úrovni. Kurz joga v tehotenstve je výborným cvičením práve z toho dôvodu, že okrem fyzickej roviny vás dokáže nasmerovať do svojho vnútra, spomaliť a tak efektívne pracovať so svojimi emóciami.

Vhodne zvolené a nakombinované asány, dychové techniky a práca s pánvovým dnom vám dokážu pomôcť v tom, aby ste sa lepšie vedeli prispôsobiť zmenám, ktoré zažívate v tomto období a tehotenstvo ako aj samotný pôrod si skutočne užili.

87 žien absolvovalo kurz gravid jogy

a s radosťou sa pripravujú na nadchádzajúce obdobie ich života.

Ako to funguje?

Na čo je gravid joga dobrá a čo sa dá vďaka nej počas tehotenstva ovplyvniť?

Prenatálna komunikácia s dieťaťom

Dieťa je vo svojom rannom štádiu nesmierne citlivé a vnímavé. Už od 19 týždňa tehotenstva je dieťa schopné počuť a vidieť. Joga prehlbuje spojenie s vlastným vnútrom, a tak pomáha nájsť priamu cestu k prenatálnej komunikácii s dieťaťom. Touto komunikáciou podporujeme prirodzený vývoj dieťaťa. Všetky vonkajšie vplyvy sa ho dotýkajú a nejakým spôsobom ovplyvňujú. Čo prežíva matka, prežíva aj nenarodené dieťatko, či sa jedná o pozitívne alebo negatívne pocity.

Práca s panvovým dnom

Svaly panvového dna zohrávajú dôležitú úlohu najmä u žien počas tehotenstva. Dobrý svalový tonus chráni a poskytuje oporu panvovým orgánom a bruchu a zabezpečí ľahší priebeh pôrodu. V kurze gravid jogy sa učíme ako svaly panvového dna posilniť ale aj uvoľniť. Pravidelný precvičovaním a správnou kontrolou týchto svalov si budúca mamička pripravuje svoje telo na pôrod.

Vedomé dýchanie

Vedomé dýchanie pomáha tehotným ženám uvolniť sa a nasmerovať pozornosť do svojho vnútra. Predovšetkým je veľmi dôležitý aj pri samotnom pôrode. Žena pomocou vedomého dýchania dokáže odpútať pozornosť od bolesti a ľahsie ju prekonať. Podľa môjho názoru je vedomé dýchanie práve to, čo je kľúčom k pokojnému a krásne prežitému pôrodu.

Príprava na pôrod

V jednotlivých cvičebných videách sú zapracované polohy, ktoré sa využívajú počas pôrodu. Takto môžete zistiť v ktorej sa cítite pohodlne. Dychové techniky a práca s panvovým dnom, ktoré si osvojíte počas kurzu vám budú výborným sprievodcom v čase prebiehajúceho pôrodu. Joga pre pôrod znamená ponorenie sa do seba, je to jedinečný nástroj na uchopenie procesu rodenia bezpečným spôsobom a tak zaistíte dieťatku čo najlepší príchod na svet.
473
ABSOLVENTOV KURZOV
37
ODUČENÝCH KURZOV
12
ROKOV SKÚSENOSTÍ

Vďaka gravid joge

Sa budete cítiť lepšie a tieto pocity sa prenášajú aj na vaše dieťatko

Predídete negatívnym mentálnym stavom

Prehĺbite vzťah s dieťatkom, dieťa vníma to čo prežíva matka

Začnete budovať vzťah, ktorý vám ostane na celý život

Sa pripravíte na pôrod a materstvo

Budete poznať, ktoré polohy vám vyhovujú a ktoré nie

Budete poznať lepšie svoje telo a myseľ a tak zabezpečíte ľahší a rýchlejší pôrod

Tehotenská joga znižuje riziko potratov a predčasne narodených detí

Kurz Gravid joga má 7 videí

1.

V prvom videu vás oboznámim s kurzom. Povieme si ako používať jednotlivé videá a ktorým cvikom je potrebné sa vyhýbať počas tehotenstva.

2.

V druhom videu sú obsiahnuté dychové techniky ako príprava na pôrod.

3.

V treťom videu sa oboznámime s panvovým dnom. Zacvičíme si cviky s aktiváciou panvového dna pre ľahší a rýchlejší pôrod.

4.-7.

V štvrtom až siedmom videu sú cvičebné zostavy zamerané na partie tela, ktoré môžu robiť problémy počas tehotenstva. Budeme sa venovať odbúraniu bolestí chrbta, opuchom nôh, koncentrácii, relaxácii, uvoľneniu bedier a celkovej fyzickej i psychickej pohode. Všetko preto, aby ste si tehotenstvo a pôrod užili naplno.

Spríjemnite si tehotenstvo a pripravte sa na novú etapu vášho života.

Chcete nahliadnuť do vnútra kurzu?

158 minút tehotenskej jogy - 5 dychových cvičení - 10 cvičebných techník na panvové dno - zameranie sa len na tie najdôležitejšie časti - gravid joga ako príprava na pôrod

Čo o kurze hovoria absolventi

Ako ovplyvnila tehotenská joga absolventov kurzu

Martina

Martina M.

Ďakujem veľmi pekne. Už sa teším na cvičenie. Mia, chcem sa Vám poďakovať za vašu prácu, ste super cvičiteľka jógy, vďaka vašim cvičeniam mi prestali bolesti chrbtice, mám viac energie a vďaka jóge sa môj život stal lepším nielen po fyzickej, ale aj mentálnej stránke. Ešte raz ďakujem.

Krásne dni a všetko dobré.
Martina M.
janka_h

Janka H.

Na kurzjogyonline.sk som absolvovala kurz hormonálnej jogy. Cca rok sme sa snažili o bábätko avšak neúspešne. Na kurz ma prihlásili, lebo ma z času na čas bolievala hlava a tu bolesť som chcela nejako aspoň ako tak zmierniť a časom sa jej možno až zbaviť. No bola som skeptická lebo “prečo by mi môj problém mala zrovna joga vyriešiť”? Však cvičím vo fitku, pomerne zdravo žijem a sa stravujem… Ale cvičenia a dýchanie, ktoré okysličuje orgány, ktoré nikdy nemali kyslík?… Vo mne vzbudilo nádej… Výsledky sa dostavili ani nie do mesiaca od absolvovania kurzu hormonálnej jogy – hlava ma nebolí už cca 3. mesiac ? a to najlepšie na koniec – už cca 3 mesiace vo mne bije ❤️ malého človiečika. Nestať sa to mne a toto si čítať, tak tomu celému neverím. Noooo toto je naozaj môj skutočný príbeh ?. Mia aj naďalej rob čo robíš, lebo to dobre robíš ?.

Peta_S

Peťa S.

Čerstvo skončený kurz Power jógy = plná pozitívnych emócií, vedomostí a odhodlania pokračovať v zdokonaľovaní. Ďakujem ti Mia, že si mi ukázala “inú” duševnú cestu za lepšou verziou seba samej. Vrelo odporúčam nielen tento kurz ale aj hodiny online jógy každému, kto chce urobiť niečo pre svoje zdravie, či už telesné alebo duševné. Nájdete tu všetko, čo budete k tomu potrebovať. Namaste

sara_b

Sára B.

Veľmi mi to pomáha len tak ďalej .

Klaudia_C

Klaudia Č.

Děkuji mnohokrát za skvělej kurz, jsem začátečník, cvičím s Tebou od jara čím dál více nacházím ve cvičení zálibu. Každé ráno, se hned po probuzení těším na cvičení. Lekce jsou velmi milé a zvládnutelné i když už mi není dvacet. Tak právě proto mě udržují Tvé lekce aktivní. Namaste

maria_z

Mária Z.

S týmto kurzom som začínala :D. Veľmi sa mi páči ako vravíte aj kedy a ako dýchat. To pri iných cvičiteľkách chýba.

Cena online kurzu je 30€

Zdá sa vám to za kurz veľa? Je to ako by ste išli 1 krát na tehotenskú masáž alebo 1 krát ku kaderníčke. Mnoho kurzov pre tehotné ženy ponúkaných v jogových štúdiách prevyšujú cenu nášho video kurzu. Výhodou oproti kurzu v jogovom štúdiu je, že máte neobmedzený prístup k videám a môžete cvičiť vo vami zvolenom čase.

Možno vás napadajú tieto otázky:

Cvičiť môžete od ukončeného 15 tt až do pôrodu. A pokiaľ vám to váš zdravotný stav dovoľuje. Všetko konzultujte so svojím lekárom.
Online kurz znamená, že po zakúpení kurzu dostanete prihlasovacie údaje do kurzu t.j. prihlasovacie meno a heslo, ktorým môžete pristupovať do kurzu. Na vašu adresu Vám fyzicky nebudú poslané žiadne pracovné materiály ako CD, DVD atď. Kurz je možné sledovať iba online, prostredníctvom Vášho internetového prehliadača.
Áno, môže. Nie sú potrebné žiadne predchádzajúce skúsenosti s cvičením jogy ani s iným cvičením. Jednotlivé cviky sú nenáročné a dobre vysvetlené.
Ku kurzu máte neobmedzený prístup na jeden rok od jeho zakúpenia.

Nenašli ste odpoveď?

Napíšte nám na info@kurzjogyonline.sk

Náš tím

Mio_profilovka_500x500

MÁRIO GAGO (MIO)

Inštruktor meditácie