Joga pre Začiatočníkov

Joga vnáša do života radosť, pohodu, kľud a harmóniu. Učí nás prirodzenosti a spontánnosti, byť sami sebou. A to všetko nádherným a jednoduchým spôsobom. Objav čaro jogy z tvojej obývačky. CHCEM VEDIEŤ VIAC

O čom je kurz Joga pre začiatočníkov?

Joga predstavuje výborný spôsob, ako rozhýbať celé telo. Navyše zlepšuje koncentráciu, spánok a napomáha k celkovej integrite. Zaradenie tohto druhu cvičenia prináša so sebou množstvo benefitov pre fyzické aj mentálne zdravie. Je vhodná a dokonca často odporúčaná v rámci rekonvalescencie v závislosti od úrazu či zranenia, pretože pomôže urýchliť proces hojenia.

Rozvíja koncentráciu, pomáha nadobudnúť sebadôveru a zosúladiť vnútorné i vonkajšie aktivity v dennom živote. Okrem toho ti pomôže v prekonávaní zlozvykov, udržiava fyzickú a psychickú integritu, a umožňuje sebarealizáciu. Joga je možno niekedy aj fyzicky náročná, no napriek tomu sa ti jej zaradenie do bežného života nepochybne vyplatí, lebo lieči dušu aj telo a po joge sa jednoducho budeš cítiť skvelo.

Kurz jogy pre začiatočníkov je ideálny spôsob ako začať s jogou. Obsahuje totiž všetko, čo potrebuješ vedieť pred tým, než začneš s cvičením. Naučí ťa správne dýchať, správne držať telo a základné jogové asány ako aj sériu pozdravu slnku. Zoznámi ťa aj s niektorými dychovými technikami a s meditáciou. Začni od začiatku a správne!

280 žien a mužov absolvovalo kurz jogy pre začiatočníkov

a otvorili sa im dvere do nového rozmeru ponímania svojho tela a života ako celku.

Ako to funguje?

Čo vďaka joge dokážem ovplyvniť?

Pružné a pevné svaly

Pri cvičení jogových pozícií preťahujeme svaly. Vďaka tomu sa zlepšuje kvalita pohybu, rovnako ako pocit z neho. Predlžuje sa doba, za akú sa svaly unavia a znižuje sa tendencia k ich tuhnutiu.

Flexibilita a mobilita

Vďaka pravidelnému cvičeniu si zväčšíš rozsah pohybu a zredukuješ bolesti a pohybové problémy bez ohľadu na individuálne predispozície, napomôže uvoľniť svalové napätie, čím sa budeš cítiť uvoľnenejšia a bez stresu. Dodáva ti sebavedomie a taktiež zlepší cirkuláciu krvi a podporí imunitu tvojho tela.

Zrelaxuje telo aj myseľ

Aj uprostred stresujúceho prostredia v ktorom žijeme nám joga pomáha kontrolovať naše dýchanie a očistiť myseľ od zbytočných myšlienok, čo vedie k hlbokému fyzickému a duševnému osvieženiu.

Omladzuje

Počas cvičenia sa naťahujú skrátené svaly a telo akoby ožilo. Vďaka cvičeniu zostáv z kurzu budeš po pár mesiacoch vyzerať mladšie aj o niekoľko rokov.
Ak sa chceš cítiť zdravšie a plná energie, začni s kurzom čo najskôr.
473
ABSOLVENTOV KURZOV
37
ODUČENÝCH KURZOV
12
ROKOV SKÚSENOSTÍ

Vďaka kurzu jogy pre začiatočníkov

Naučíš sa správne dýchať

Zlepšíš si držanie tela

Nadobudneš väčšiu silu a flexibilitu tela

Podporíš činnosť orgánov - trávenie a vylučovanie, dýchanie, mozgová činnosť, srdcová činnosť a celkový metabolizmus

Dobiješ energiu

Skludníš si myseľ

Zlepší sa ti koncentrácia a spánok, a zníži stres

a v neposlednom rade Ti joga pomôže pri znížení hmotnosti

Kurz Joga na čakry obsahuje Guidebook a 10 video lekcií

Guidebook

je tvoj sprievodca od A do Z celým kurzom. V guidebooku sú zhrnuté informácie o joge, jogovej filozofii a Patandžaliho osem člennej ceste jogy. Dozvieš sa ako si správne pripraviť priestor na cvičenie a tiež ako postupovať cez jednotlivé videá.

1. Lekcia - Plný jogový dych

Základnou výbavou pre správne cvičenie jogy nie je podložka na jogu ale jogové dýchanie. Pre každého začiatočníka v joge je dôležité oboznámiť sa najskôr s technikou plného jogového dychu pred samotným cvičením jogových asán alebo ich zostáv. Plný jogový dych je forma vedomého dýchania, pri ktrom sa postupne precvičujú tri typy dýchania, ktoré sú na záver spojené do jedného celku.
(Nájdete aj ako samostatné video v sekcii Extra)

2. Lekcia - Správne držanie tela

Správne držanie tela zohráva kľúčovú úlohu ako prevencia a náprava celkovej postúry. Vo videu sa naučíte účinné cviky, ktoré zlepšia celkový stav vašej chrbtice a vyrovnajú ju. Navyše si ukážeme korekciu držania tela, ktorú zvládnete aj samostatne, len za pomoci video inštrukcie.
(Nájdete aj ako samostatné video v sekcii Extra)

3. - 10. Lekcia

30 minútové zostavy jogy, vedené v pomalšom tempe a s dôkladným vysvetlením jednotlivých cvikov. Postupne sa učíme základné asány, ich správne prevedenie a rôzne variácie. Lekcie mierne gradujú v náročnosti ale nemusíš sa báť, všetky hravo a s chuťou zvládneš. Okrem jogových asán ťa zoznámim aj s dychovými technikami a meditáciou, pre dokonalý zážitok z jogy. Konečne budeš aj ty vedieť o čom joga skutočne je.

Vďaka pravidelnému cvičeniu nastolíte rovnováhu na fyzickej, emociálnej a duchovnej úrovni.

Chcete nahliadnuť do vnútra kurzu?

275 minút jogy pre začiatočníkov - guidebook - správne dýchanie - náprava držania tela - joga od základov - základné jogové asány a ich správne prevedenie - dôkladný opis jednotlivých pozícií - dychové techniky - úvod do meditácie

Čo o kurze hovoria absolventi

Ako ovplyvnila power joga absolventov kurzu

Martina

Martina M.

Ďakujem veľmi pekne. Už sa teším na cvičenie. Mia, chcem sa Vám poďakovať za vašu prácu, ste super cvičiteľka jógy, vďaka vašim cvičeniam mi prestali bolesti chrbtice, mám viac energie a vďaka jóge sa môj život stal lepším nielen po fyzickej, ale aj mentálnej stránke. Ešte raz ďakujem.

Krásne dni a všetko dobré.
Martina M.
janka_h

Janka H.

Na kurzjogyonline.sk som absolvovala kurz hormonálnej jogy. Cca rok sme sa snažili o bábätko avšak neúspešne. Na kurz ma prihlásili, lebo ma z času na čas bolievala hlava a tu bolesť som chcela nejako aspoň ako tak zmierniť a časom sa jej možno až zbaviť. No bola som skeptická lebo “prečo by mi môj problém mala zrovna joga vyriešiť”? Však cvičím vo fitku, pomerne zdravo žijem a sa stravujem… Ale cvičenia a dýchanie, ktoré okysličuje orgány, ktoré nikdy nemali kyslík?… Vo mne vzbudilo nádej… Výsledky sa dostavili ani nie do mesiaca od absolvovania kurzu hormonálnej jogy – hlava ma nebolí už cca 3. mesiac ? a to najlepšie na koniec – už cca 3 mesiace vo mne bije ❤️ malého človiečika. Nestať sa to mne a toto si čítať, tak tomu celému neverím. Noooo toto je naozaj môj skutočný príbeh ?. Mia aj naďalej rob čo robíš, lebo to dobre robíš ?.

Peta_S

Peťa S.

Čerstvo skončený kurz Power jógy = plná pozitívnych emócií, vedomostí a odhodlania pokračovať v zdokonaľovaní. Ďakujem ti Mia, že si mi ukázala “inú” duševnú cestu za lepšou verziou seba samej. Vrelo odporúčam nielen tento kurz ale aj hodiny online jógy každému, kto chce urobiť niečo pre svoje zdravie, či už telesné alebo duševné. Nájdete tu všetko, čo budete k tomu potrebovať. Namaste

sara_b

Sára B.

Veľmi mi to pomáha len tak ďalej .

Klaudia_C

Klaudia Č.

Děkuji mnohokrát za skvělej kurz, jsem začátečník, cvičím s Tebou od jara čím dál více nacházím ve cvičení zálibu. Každé ráno, se hned po probuzení těším na cvičení. Lekce jsou velmi milé a zvládnutelné i když už mi není dvacet. Tak právě proto mě udržují Tvé lekce aktivní. Namaste

maria_z

Mária Z.

S týmto kurzom som začínala :D. Veľmi sa mi páči ako vravíte aj kedy a ako dýchat. To pri iných cvičiteľkách chýba.

Cena online kurzu od 19€

Možno vás napadajú tieto otázky:

Kurz joga pre začiatočníkov je určený pre všetkých ktorí chcú začať s jogou, ako aj pre tých čo si chcú zopakovať základy jogy. V neposlednom rade je určený pre tzv. väčných začiatočníkov.
Online kurz znamená, že po zakúpení kurzu dostanete prihlasovacie údaje do kurzu t.j. prihlasovacie meno a heslo, ktorým môžete pristupovať do kurzu. Na vašu adresu Vám fyzicky nebudú poslané žiadne pracovné materiály ako CD, DVD atď. Kurz je možné sledovať iba online, prostredníctvom Vášho internetového prehliadača.
Kurz si môžte zakúpiť buď na 30 dní alebo 365 dní. Počas tejto doby máte k nemu neobmedzený prístup 24/7

Nenašli ste odpoveď?

Napíšte nám na info@kurzjogyonline.sk

Náš tím

Mio_profilovka_500x500

MÁRIO GAGO (MIO)

Inštruktor meditácie